odanizi-guzellestirin

Odanızı Güzelleştirin

Odanızı Daha Ferah ve Büyük Göstermenin Yolları
Evimizde özellikle sık kullandığımız odaları, bazen büyük gösterme ihtiyacı duyabiliriz. Odaların içini nasıl dizayn ettiğimiz odanın nasıl göründüğüyle doğrudan alakalıdır. Büyük evlerde belki böyle bir sorunla karşılaşılmayabilir fakat metre kare olarak nispeten daha küçük evlerde eşyaların rengi, odanın içerisine yerleştirilme şekli, eşyaların üzerindeki aksesuarlar odanın büyük veya küçük görünmesiyle alakalı önemli unsurlardır.

Odayı Büyük Göstermek İçin Yapılacaklar

Örneğin eviniz küçük bir evse fazladan koltuk takımı, büfe ve dolap gibi eşyalarla odaları doldurmamalı; çok yönlü eşyaları kullanmalısınız. Peki, nedir bu çok yönlü eşyalar? Örneğin bir akıllı sehpa tercih edebilirsiniz. Odanızın herhangi bir yerine koymuş olduğunuz bir akıllı sehpayı hem yemek masası olarak, hem komidin olarak hem de normal sehpa olarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız işler için ekstra eşya kullanmak yerine bir eşya ile birçok işi yapabilir hale gelebilirsiniz. Hem ekstra yer kaplama derdinden de kurtulmuş olursunuz.

Aynı şekilde oturma odasındaki veya misafir odasındaki koltuklarınızı hafif ve spor modellerden seçerseniz koltukları yer değiştirmeniz kolaylaşacak ve bundan dolayı çeşitli işler için kullanabileceksiniz. Günümüzde daha çok ağır, klasik koltuk takımları tercih edildiği için bu koltuklar da odaya daha ağır bir hava katar. Böylece daha loş ve boğucu bir ortam oluşmuş olur. Bu nedenle odanızı geniş göstermek için hafif ve spor koltuk takımlarını seçmeniz son derece önemlidir.

Bir diğer husus ise odadaki eşyaların ve duvarların rengi. Evinizin odalarını aydınlık renklerle donatmak da geniş gösterme yollarından bir tanesidir. Beyaz ve krem rengi özellikle bu amaç için kullanılır. Bu renkler odanızı daha geniş, daha ferah, daha canlı ve daha sakin gösterecektir. Bu dediklerimizi uyguladığınız takdirde misafirlerinize ve kendinize farklı bir boyut algısı oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın